Co je to voiceover?

Voiceover (někdy také voice-over) je mluvený komentář. Slovo jako takové vychází z anglického výrazu voice, což znamená hlas.

Voiceover je v dnešní době častým prvkem nejrůznějších videí nebo televizních pořadů. V rámci produkce videa se 60seconds vám doporučíme vhodný hlas pro vaše video na základě našich předchozích zkušeností. Obecně platí, že pokud cílíme na ženy, sáhneme po mužském hlasu, a naopak.

Jak se voiceover liší od dabingu?

Klasický dabing se objevuje především ve filmu. Jedná se o přemluvení původních dialogů hercem, zpravidla přesně v rytmu původních dialogů. Ostatní zvuky, které se ve filmu objevují, jsou zcela zachovány.

co je to voiceover

Pokud vytváříme nové dílo - film, animované video nebo reklamu a jako první k ní natáčíme zvukovou stopu, označujeme ji jako voiceover. Člověk, který voiceover natáčí, se nazývá voiceoverista.

Ačkoli pro většinu voiceoverů není zapotřebí hereckého hlasu, s profesionálním voiceoverem se v dnešní době setkáváme čím dál častěji i v reklamách či produktových videích. Mezi aktuální oblíbence patří v české reklamě Michal Dlouhý nebo Martin Stránský.

Potřebujete video?

Ozvěte se nám a my si s vámi rádi nezávazně popovídáme o vašem projektu.

+420 604 660 482

hello@60seconds.cz

Pekařská 12, Brno